Як привчити українців до цифрової грамотності. Огляд порталу Egov.in.ua

В Україні розпочав роботу портал Eg0v.in.ua. Це агрегатор усіх всеукраїнських та регіональних електронних сервісів країни. Тепер для того, щоб знайти будь-який e-service необхідно лише зайти на сайт та обрати потрібну послугу або область, в якій необхідно її отримати.

Чому це важливо?
Відповідно до недавніх досліджень Міністерства цифрової трансформації України, 37,9% українців у віці від 18 до 70 років володіють цифровими навичками, які передбачають використання інтернету для вирішення проблем, на рівні нижче середнього. Ще 15,1% не володіють ними зовсім.

Що це означає?
Українці не користуються сучасними технологіями, які полегшують життя для вирішення нагальних проблем. Люди звикли вирішувати питання в кабінетах, відстоявши при цьому шалені черги і пройшовши безглузді бюрократичні процедури. Це призводить до того, що українці або зовсім обходять державні процедури або витрачають величезну кількість найціннішого життєвого ресурсу – часу на питання, яке можна вирішити в декілька кліків онлайн.

Що з цим робити?
По-перше, привчити себе користуватися платформою Egov.in.ua.
По-друге, розібратися як вона працює:

Зайдіть на сайт

Оберіть в розділі “Сервіси” необхідну вам послугу з напрямків “Земля і екологія”, “Будівництво та нерухомість”, “Фінанси і податки”, “Громадянство і міграція”, “Охорона здоров’я”, “Транспорт”, “Підприємництво”, “Безпека і суд “,” Соцзахист “.

В розділі “Регіони” оберіть область надання послуги і переконайтеся, що вона доступна за вашим місцем проживання або перебування.

Для тих, хто цікавиться розвитком Egov.in.ua в Україні та шукає ідеї для створення нових електронних сервісів, цінною буде і можливість побачити на карті значну різницю між областями: у деяких регіонах Egov.in.ua розвинений добре (наприклад, в одній області може перебувати до 50 різних сервісів), в той час як в інших областях практично відсутній.

У розділі “E-Gov Закони” зібраний список всіх законопроектів, які є в Україні на даний момент. Це важлива база, так як більшість E-Gov ініціатив неможливі без затвердження різними державними органами. Тому необхідно орієнтуватися в прийнятих законах. При ручному пошуку в інтернеті є високий ризик загубити важливі деталі. Тому на платформі, крім того, що вони зібрані в одному місці, для полегшеного процесу пошуку вони розбиті на категорії і дати прийняття.

Натиснувши на кнопку “Про Нас”, ви можете знайти контакти команди, ознайомитися з усіма можливостями, які надає платформа від партнерства до грантової допомоги на реалізацію рішень реальних проблем в сфері Egov.in.ua

Блог

Переглянути все

Підпишіться на нашу розсилку

Дізнавайтеся про нові сервіси та законадавство в Україні та в інших країнах

Telegram
Наш менеджер допоможе вам